Leden 2014

Přibíráme

17. ledna 2014 v 14:30 | Michaela
Prcek se z nejhoršího dostal a záčíná nabírat na váze (130g) narozdíl od jeho brášky (220g) je to skoro nic ale i to málo je dobré.
A takhle si Obřík (tak říkáme tomu většímu) vyvaluje pupek. :)


Vrh "B" - 1. a 2. týden

17. ledna 2014 v 13:41 | Michaela

Přibíráme

Komplikace


Komplikace

13. ledna 2014 v 19:27 | Michaela
Včera ráno jsme zjistily nemilou zprávu, klučík co se narodil jako poslední neměl sílu pít a začínal slábnou, okamžitě jsme ho začaly krmit stríkačkou a pořádně ho zahřály. Naštěstí se trochu vzpamatoval a odpoledne už papal sám ale až po přiložení ke struku, sám zatím nebyl schopný ho najít. Večer jsme vyrazily k vetovi. Prcka si poslechnul a zjistil že se při porodu nadechnul plodové vody, dal mu injekci antibiotik (ta jehla byla pomalu větší než on!), dnes a zítra dostane ještě další. Po příjezdu domů už byl čilejší a sám si našel struk. Doufáme že už bude vše v pořádku. Nicméně prcka budeme stále hlídat a preventivně ho dokrmovat aby dohonil silnějšího brášku.

První výtvory

12. ledna 2014 v 7:43 | Michaela |  Hračky z fleecu
Jelikož našim pesanům většinou hračky vydrží cca 5 minut (někdy ani to ne) rozhodla jsem se jim pokusit uplést nějaké z fleecu. A tohle jsou výsledky. :)

1. výtvor2. výtvor - ten je pro kočku :)3. výtvor - poprvé více barevnýDocela mě to začalo bavit a když se teď narodili prckové tak jsem se pustila i do hraček pro ně. :) Tentokrát ze tří barev.


Jelikož materiálu na výrobu máme spoustu a hraček není nikdy dost, dostanou pár hraček prckové i do nových domovů.

Máme štěňátka!

11. ledna 2014 v 12:31 | Michaela
Matka: Vivien Cherí pod Měndou
Datum narození: 10.1.2014


Včera večer se nám narodili tři kluci, bohužel jeden z nich se narodil přidušený a nám už se nepodařilo ho rozdýchat. Naštěstí se zbylí dva kluci mají čile k světu a to trochu zahání smutek nad tím maličkým.

Oba kluci jsou moc krásně zbarvení. Máme pro ně vybraná jména Baxter a Bastien ale zatím nevíme kdo bude mít jaké.
Cherí si je pečlivě hlídá a stará se o ně, takže jedinou fotku kterou mám jsem vyfotila v rychlosti když se byla vyvenčit.


Levý klučina se narodil jako první ve 21:21 a vážil 130g, pravý se narodil jako třetí těsně před půlnocí a vážil 127g.