Články

Yellow dog (žlutý pes)

13. září 2013 v 17:22 | Michaela
Věděli jste? Když uvidíte žlutý symbol ve formě mašličky, stužky na vodítku, postroji nebo obojku psa, znamená to, že pes potřebuje víc prostoru. Zachovejte si dostatečný odstup nebo majitele se psem nechte projít v dostatečné vzdálenosti od sebe, vašich dětí nebo psů.

Důvody, proč pes potřebuje víc prostoru, může byt hned několik:
- je to fenka a hárá
- má zdravotní problémy
- prochází určitým výcvikem a je nevhodné ho rozptylovat
- psík prochází socializací, tzn. přišel z útulku nebo karanténní stanice a pomalu si zvyká na nový svět
- pes má zlé zkušenosti s jinými psy, bojí se jich nebo nemá rád jejich přítomnost
- pes je starý a potřebuje svůj prostor

!!!Pes, který nosí žlutou značku potřebuje okolo sebe víc prostoru. NEJDE o identifikaci agresivních psů.!!!

Víc informací najdete na stránce: http://www.facebook.com/pages/Žltý-pes-pes-ktorý-potrebuje-priestor/284189731693520?fref=ts

Chcete štěňátko z naší CHS?

7. září 2013 v 9:00 | Michaela
Chcete štěňátko z naší chovatelské stanice? Potom si prosím přečtěte tento článek a podmínky prodeje...


Jelikož chov psů je pro nás příjemným koníčkem a ne byznysem nebo obživou, ze všech sil se vždy budeme znovu a znovu snažit o láskyplnou péči, výborné zázemí a co nejlepší socializaci, aby naše štěňátka dělala jen samou radost nové rodině a byla tím nejlepším přítelem svému pánovi. Všechna naše štěňátka jsou odchovávána doma za běžného chodu domácnosti, nejsou tedy nikde v ústraní, ale naopak.
Stejně tak nám záleží, aby i o naše štěňátko bylo láskyplně postaráno po celý jeho život a proto se snažíme velmi důkladně vybírat nové majitele a lidičky, kterým štěňátko svěříme. Bude nás proto zajímat do jaké rodiny by štěňátko mělo jít, co mu můžete nabídnout a jaký život povede.
Důležité je, aby nám zájemce také řekl své plány se štěňátkem a požadavky, které na psího přítele má, respektive bude mít. Dle toho se vždy pak budeme snažit vybrat to pravé štěňátko, které tyto požadavky bude splňovat!

Naším chovatelským cílem je odchovávat zdravá štěňátka s výborným exteriérem i rodokmenem a především s vyrovnanou povahou, proto klademe velký důraz na správnou socializaci. Také chceme, aby naše odchovy byly typickými představiteli plemene. Velmi zodpovědně proto vybíráme rodiče. V každém případě odchováváme psy pouze s PP a nikdy tomu nebylo, ani nebude jinak!

Samozřejmě předpokládáme, že zájemce, který nás osloví má již pořízení psa velice dobře rozmyšleno a je si vědom co vše to obnáší, že jsou to nejen radosti, ale také starosti, že je to závazek na několik dalších let!
Nejčastěji první dotaz k chovateli, je na cenu štěňátka, nejsme z těch, které by toto rozčilovalo či pohoršovalo, jelikož samozřejmě chápeme, že každý musí zjistit zda je v rámci jeho možností si to a to štěňátko z té a té chovatelské stanice dovolit. Určitě je mnohem příjemnější a dělá lepší dojem, když ještě před dotazem na cenu napíšete pár slov o sobě, jaké štěňátko hledáte a případně jaké plány s ním máte. Pokud se totiž neplánujete věnovat chovu nebo výstavám, může Vám chovatel nabídnout nestandardní štěňátko, které je zpravidla mnohem levnější, než štěně, u kterého se předpokládá, že z něho vyroste budoucí šampión. Nestandardní štěňátko může mít vadu skusu, nestandardní zbarvení atp. což vám nikterak nevadí, pokud chcete jen mazlíčka nebo psíka na sport. Je to proto příležitost jak koupit pejska s průkazem původu za velice slušnou cenu.
Rozhodně, je ale nutné si uvědomit, že pořizovací cenou výdaje nekončí. Pokud chceme mít zvíře v dobré kondici, musíme volit kvalitní krmení, pravidelně navštěvovat veterinárního lékaře, pokud chceme mít čtyřnohého kamaráda ve výstavní kondici, částky se navyšují o kvalitní kosmetiku a další přípravky a co teprve výstavní poplatky, cestovné, atd. Stejně tak pokud plánujeme sportovní kariéru, budou to nemalé investice do kvalitního vybavení, skvělého trenéra a figuranta.
Kupní cena by vždy měla odpovídat kvalitě. Bohužel ne vždy tomu tak opravdu je a ne vždy musí znamenat, že co je drahé to je dobré. Nicméně je potřeba si uvědomit, že s chovem jsou spojené poměrně velké náklady a pokud někdo může prodávat levně, musel někde ušetřit...a ušetřit je možné např. na kvalitě rodičů a na péči o štěňátka, to se pak odráží na povaze, exteriéru a především zdraví a výhodná koupě se opravdu nemusí vyplatit. Proto pozor!! Je tedy nutné důkladně vybírat chovatelskou stanici a rodiče Vašeho budoucího štěňátka. Ceny kvalitních štěňátek s PP se pohybují přibližně od 10.000 do 35.000 Kč, záleží na plemeni, pohlaví a například úspěšnosti rodičů, pokud budete kupovat štěňátko např. po Mistrech světa cena určitě bude ještě někde úplně jinde :-)


Pokud jste si zvolili právě nás, jsme velmi rádi.

Veškeré informace jsou vždy na našich stránkách v sekci štěňata, tam naleznete aktuální, případně plánovaný vrh. Jsou zde informace o rodičích a pokud již jsou narozená, tak i o jednotlivých štěňátkách. Každý týden jejich života přidáváme nové fotografie, případně videa. Osobní návštěvy přijímáme od 6. týdne věku štěňat.

Jestliže máte vybrané konkrétní štěňátko a chcete si jej zarezervovat, budeme požadovat zálohu 1/3 z celkové kupní ceny. Je podepsána smlouva o smlouvě budoucí (rezervační smlouva). My tím získáme jistotu, že Váš zájem je opravdový a další zájemce neodmítáme zbytečně a Vy tak máte jistotu, že Vámi vytoužené štěně již není dále nabízeno k prodeji. Tato záloha je samozřejmě nevratná a pokud by jste si po jejím složení koupi rozmysleli, propadá chovateli na další náklady spojené s odmítnutým štěnětem.
Samozřejmě je možné si předběžně zamluvit i štěně teprve z plánovaného vrhu, pak podle pořadí budete mít možnost výběru, tzn. čím dříve si štěně zamluvíte, tím dříve si jako první budete vybírat konkrétní štěně a skládat zálohu. Při odběru, který je v 8. týdnu věku štěňat doplácíte zbytek kupní ceny, samozřejmě je možné celou kupní cenu zaplatit předem, případně domluvit pozdější odběr, pomoc při první výstavě, spoluvlastnictví atp., vše je vždy o komunikaci a domluvě.

Jak jsem již zmiňovala, záleží nám, jak se našim odchovancům daří a z toho důvodu máme jako podmínku prodeje stálý kontakt s novým majitelem. To znamená, že nás několikrát do roka budete informovat, jak se Vám daří, zda je vše v pořádku a pošlete nějakou tu fotečku a informace o vašich úspěších.
U nás noví majitelé dostávají společně se štěňátkem kupní smlouvu, krmení, hračku, námi vytvořenou brožurku Život s bostonkem aneb pár rad do začátku a klubové materiály. Štěňátka jsou samozřejmě očkovaná, odčervená, tetovaná, mají vystavený pet pas a jsou ve výborné kondici. Jsou seznámeni s velkými i malými psy, králíky a kočkami, jízdou v autě, mají za sebou i vycházky mimo domácí prostředí a seznamování s cizími lidmi. Jsou zvyklí na manipulaci jako je stříhání drápků, ukazování zubů, trénují si i výstavní postoj.
Velice nás potěší, když s naším odchovancem budete absolvovat výstavy, či se věnovat nějakému sportu, se vším rádi pomůžeme, ale není to podmínkou, i pokud chcete pouze společníka, můžete vybírat u nás. Naší podmínkou je milující a stálý domov.
Majitelům našich štěňátek samozřejmě nabízíme pomoc s výcvikem, výstavami, případně uchovněním atd.


V případě, že máte vážný zájem o štěňátko z naší chs, prosím o zaslání vyplněného dotazníku...

Jméno a příjmení:
Email, telefon, případně www:
Bydliště (město):
Druh bydlení (dům nebo byt, vlastní nebo v pronájmu):
Máte zahradu?:
Kde bude pejsek bydlet:
Máte děti? (počet a jejich věk):
Kolik času jste pejskovi denně ochotni věnovat, jak dlouho bude doma sám, když budete v práci nebo ve škole?:
Co Vás vede k pořízení psa a volbě tohoto plemene?:
Máte doma již psa nebo jiné zvíře? (vypište):
Znáte nároky a potřeby které plemeno vyžaduje?:
Za jakým účelem si pejska pořizujete? (výstavy, sport, chov, společník...):
Dáváte přednost show* nebo pet** kvalitě?:
Plánujete navštěvovat kynologické cvičiště?:
Jaké pohlaví preferujete?:
Z jakého důvodu jste vybrali právě naši chovatelskou stanici z Bazalky?:
Vaše další požadavky:

*Show kvalita - štěně je velice kvalitní, předpokládá se u něho výborná povaha a exteriér, je vhodný na výstavy a chov, sport.

**Pet kvalita - štěně je nestandartní (vada chrupu, nestadardní barva oka, atd.), je proto vhodné pouze jako domácí mazlíček nebo na sport. Nemůže se účastnit výstav a být využit v chovu. Na takového jedince je sleva.


Dotazník si zkopírujte do emailu, vyplňte a odešlete. Díky němu budeme mít dostatek základních informací do jakého domova by naše štěňátko odcházelo. :-)

Děkujeme!

Co připravit před příchodem štěněte?

6. září 2013 v 9:00 | Michaela
Máte zamluvené štěňátko a blíží se den, kdy si ho poprvé přivedete domů? Pak je třeba myslet na to, že jeho nový domov musí být na tento psí přírůstek připraven, aby prvotní oťukávání bylo příjemné jak pro vás, tak pro nového člena rodiny. Štěně se musí cítit dobře, aby jeho odebrání od matky nezpůsobilo trauma, s nímž se nebude umět vyrovnat. Co tedy udělat pro spokojenost čtyřnohého kamaráda?
Co je potřeba
• Krmení
• Pelíšek
• Náhubek
• Vodítko
• Obojek
• Přenosná taška nebo klec
• Miska na vodu a na žrádlo
• Hračky
• Sáčky na výkaly
• Místo na venčení
• Pomůcky pro péči o srst, uši, drápy a zuby: hřebeny, kartáče, šampony, roztok na čištění uší, kleštičky na drápky
• Psí známka

Krmení
Výběr správného krmení by si zasloužilo samostatný článek, protože se jedná o náročné a rozsáhlé téma. Důležité však je, aby krmení bylo určené štěňatům a nemělo by se nikterak razantně lišit od toho, co dostával u nás. Chcete přejít na jinou značku? Vydržte alespoň 14 dní, až se u vás štěně aklimatizuje. Podobně postupujte i v případě rozšiřování štěněčího jídelníčku.
Pelíšek
Pelíšek pro psa nepředstavuje pouze místo na spaní, ale také jeho útočiště. Pelíšek je místem, kam psa můžete odeslat. V pelíšku by se měl pejsek cítit pohodlně a bezpečně. Na výběr máte nepřeberné množství různých pelíšků, a proto jeho výběr nemusí být zrovna jednoduchý. Existuje například plastový ovál, molitanový pelíšek, proutěný nebo ratanový pelíšek. Pes může spát i v domečku, křesle, přepravce, na matraci, polštáři anebo v jedněmi zatracované a jinými doporučované kleci. Pelíšek vybírejte vždy podle plemena a velikosti pejska. Klec je vhodná tam, kde se často s pejskem cestuje. Nikdy by se však neměla stát vězením. My máme pro psy jednoducho dřevěnou bednu vystlanou dekou, používají ho přes den když není nikdo doma a večer se s námi dělí o postel.
Stejně jako vy, i štěně potřebuje svůj vyhrazený prostor, na který si bude postupně zvykat a kde se bude cítit v bezpečí. V souvislosti s tímto si také ujasněte, jaké místnosti zůstanou štěněti nepřístupné a kam ho postupně budete učit chodit vykonávat potřebu.
Pelíšek je tedy vhodné umístit tam, kde bude mít pejsek klid. Nehodí se tedy do prostor, kam často chodíte vy a ostatní členové domácnosti. Ze začátku bude totiž štěně víceméně jen spát, a tak je třeba dopřát mu tuto příjemnou činnost, aniž by ho někdo neustále rušil.
Stejným způsobem je třeba vyřešit umístění misek na vodu a na žrádlo. Pro vás bude lepší, když to bude snadno omyvatelná plocha a pro vašeho nového mazlíčka bude určitě nejlepší, když si své pochoutky bude moci vychutnat v klidu, ničím neohrožen.
Náhubek, vodítko, obojek
Obojek, vodítko, náhubek patří do základní výbavy každého psa. Zpočátku sice vodítko ani obojek nepoužijete, je ale dobré na něj štěně navykat. Vodítko a obojek se vybírá podle rasy pejska, jeho velikosti a typu srsti. Obojek by měl být polstrovaný, aby štěně neřezal. Myslete na to, že štěně poroste, a proto volte raději takový obojek, který můžete zvětšovat.

Vodítka byste měli mít alespoň dvě, jedno kratší (cca 1,5 m)a druhé delší (6 m). Krátké vodítko slouží k procházkám v rušnějších oblastech, delší zase k procházkám ve volné přírodě.
Náhubek mají nosit všichni střední a velcí psi, nicméně ve veřejné dopravě musí mít náhubek každý pes, který není v přepravce. Náhubků může pes v průběhu svého růstu potřebovat několik, jejich počet se odvíjí od plemene. Před koupí náhubku jej nejprve vyzkoušejte. Pro bostonka je vhodný třeba TENTO
Miska na vodu a krmivo
Existuje mnoho misek - skleněné, keramické, plastové a kovové, která z nich je však ta nejlepší? Nejlepší jsou ty kovové, protože se nemohou rozbít a pes je nemá šanci ani okousat. Velkým plusem je také jejich snadná údržba.
Malá rada - poohlédněte se v kuchyňských potřebách, někdy narazíte na stejně dobré ale levnější.
Hračky
Hračky psa odpoutají od okusování vašich bot či koberce, musí však být bezpečné a musí jich být také dostatek. Nedávejte psu všechny hračky najednou, střídejte je, jinak jej brzy přestanou bavit. Nebezpečnými hračkami jsou míčky z pěnové gumy, plyšové hračky s očíčky nebo pískátka. Lepší hračky jsou pevné míčky, hračky z látky, bavlněné lano, špalek dřeva, sušené vepřové ucho nebo třeba žvýkací kost. Na zabavení je dobrý i tzv, kong, naplní se něčím dobrým a máte vystaráno. Někdy postačí i obyčejná PET lahev, ale na tu pozor dělá hluk!

Místo na venčení
Představte si že se zdržíte někde venku a pejska nikdo nevyvenčí - nehoda je na světě. Raději už od začátku učte štěně chodit vykonávat potřebu na vámi určené místo - noviny, na dlaždice v chodbě nebo psí pleny na podlahu.
Nejlepší je ale se štěnětem chodit pravidelně ven. Po probuzení a krmení co nejdřív ať se nestane nehoda a když už se stane, štěně pokárat a ukázat mu místo kam jít když už to nemůže vydržet.

Psí známka
Psí známka je velice důležité identifikační zařízení, které vám v případě zaběhnutí pomohou vašeho čtyřnohého miláčka naleznout.
Veterinář
Před příchodem pejska do domácnosti byste měli mít již vybraného veterináře. Správný výběr je důležitý, protože pouze tak si můžete být jisti zdravím vašeho psa.
První týdny musí být doma
I když vlastníte zahradu, kde bude mít později pes svou boudu, první týdny musí rozhodně trávit převážně doma. Štěně je velmi náchylné na kolísající a měnící se teploty, ve venkovním prostředí se neumí zcela pohybovat a netuší, jaká nebezpečí skýtá. Nejen to je však důvod, proč je třeba udržovat s pejskem častý kontakt tím, že bude doma. V několika prvních týdnech si totiž utváří vazby ke svému okolí, které mu vydrží celý život. Co nejtěsnější kontakt tak zajistí, že z vašeho štěněte vyroste oddaný a společenský pes.


A rada na závěr: Nepodceňte přípravu, na příchod štěněte se pečlivě připravte. Jistě chcete, aby se štěňátko u vás poprvé cítilo dobře a nestrádalo.
 
 

Reklama