O plemeni

O plemeni

23. srpna 2013 v 14:49 | Michaela
Vztah ke společnosti
Bostonský teriér potřebuje mnoho lásky a pozornosti svého pána, kterou dokáže velmi dobře oplácet. Se svým pánem vyhledává co nejtěsnější tělesný kontakt. K celé rodině je velice něžný a přátelský. Vůči cizím lidem nebývá agresivní, problémy většinou nenastávají a ni při setkání s ostatními psy nebo jinými domácími zvířaty.

Vztah k dětem
Tento pes si velice dobře rozumí i s dětmi, bývá jim většinou skvělým společníkem. Děti by však při styku se psem měly dodržovat určitá pravidla a respektovat také jeho potřeby.
Výchova
Bostonský teriér je inteligentní, poměrně rád a rychle se učí a jeho výchova nebývá náročná. Měl by být však vychováván velmi důsledně, i když ne tvrdě, protože někdy bývá trochu tvrdohlavý.

Prostředí chovu
Tento veselý a pozorný pes může být držen i v malém bytě, jeho nároky na prostor nejsou příliš velké. Potřebuje však co nejvíce kontaktu se svým pánem, proto by neměl být uzavírán sám do jedné místnosti, ale musí mít volný pohyb po bytě.
Pracovní využití
Toto plemeno se nijak pracovně nevyužívá, jeho posláním je být své rodině přítelem a společníkem. Není ani správně agresivní pro hlídání, ale své teritorium si dokáže dobře ohlídat. Na cizince za vašimi dveřmi vás vždy hlasitě upozorní.
Péče
Péče o jeho krátkou srst je zcela nenáročná, stačí otírání vlhkým hadříkem a v období línání psa vykartáčujte hustým kartáčem nebo gumovou rukavicí. V případě potřeby psa vykoupejte, ovšem nutné je použít kvalitní šampon, který je určený speciálně pro psy. Kožní záhyby na obličeji je dobré občas ošetřit speciální pleťovou vodou. Nutná je i pravidelná kontrola zvukovodu, který se musí udržovat čistý, občas zkontrolujte psovi zuby, jestli se na nich netvoří zubní kámen a drápky psa udržujte krátké.
 
 

Reklama